Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mosin-Nagant

Co říká hra:
Název: Mosin-Nagant        Ráže: 7.62 x 54R        Kapacita zásobníku: 5

Ačkoliv historie této ruské zbraně sahá až do roku 1891, vyráběla se ještě dlouho po druhé světové válce. Jde o velmi užitečnou, spolehlivou a přesnou pušku.

Hodnocení: 2/5

AK-47

Název: AK-47 Kalashnikov        Ráže: 7.62 x 39 WP       Kapacita zásobníku: 30 (ve hře 28)

Kalašnikov je vynikající sovětská zbraň, která se hojně využívá i vyrábí v mnoha zemích světa. Je velmi spolehlivý a přesný a dá se použít prakticky za jakýchkoliv okolností. Výstřely jsou velmi průbojné a při střelbe na malou vzdálenost prorazí prakticky cokoliv, co se jim postaví do cesty. Rubem této ničivé schopnosti je silný zpětný ráz. Kalašnikov je jedna z nejlepších zbraní našeho nepřítele. Mnoho amerických vojáku ze zvláštních jednotek dává Kalašnikovu přednost před standardní americkou výzbrojí - nejen pro jeho vysokou spolehlivost, ale i proto, aby mátli nepřítele - výstřely z AK47 mají totiž velmi charakteristický zvuk.

Hodnocení: 5/5

 

Lovecká brokovnice

Název: Lovecká brokovnice        Ráže: Kalibr 12  

Klasická brokárna na dva náboje. Na blízké vzdálenosti smrtící.

 

Hodnocení: 3/5

 

Makarov

:
Název: Makarov        Ráže: 9 x 18 mm        Kapacita zásobníku: 9

Navržena jako malá zbraň pro osobní obranu pro důstojníky armády a policie v Sovětském Svazu. Kopie těchto pistolí se vyráběly v Číně, DDR a Belgii.
Jednoduchá, spolehlivá a účinná zbraň. V průbehu padesátých let se stala standardní součástí výzbroje Rudé Armády a nahradila tak Tokareva.

Co říkám já: Makarov není špatná pistole ;) Je lepší jak Tokarev, ale i tak nic moc.

Hodnocení: 2/5

PPS-41

Co říká hra:
Název: PPS-41        Ráže: 7.62 x 25       Kapacita zásobníku: 71

Slavná sovětská “pepeška” se hodně využívala ve druhé světové válce. Po válce se vyvážela do mnoha zemí. Díky velkému množství náboju v zásobníku a vysoké rychlosti střelby je velmi užitečná při boji zblízka.

Co říkám já:  Podle mého 2 nejlepší zbraň ve hře ze strany vietcongu, prostě přesná, rychlá, smrtící. Často používaná v MP.

Hodnocení: 5/5

PPS-43

Co říká hra:
Název: PPS-43 Sudajev        Ráže: 7.62 x 25        Kapacita zásobníku: 35

V době 2. světové války pravděpodobně nejlepší sovětský samopal. Byla zkonstruována v době obležení Leningradu, které trvalo 900 dní, a postavena z materiálu, které v té době a na daném místě byly dostupné. Po válce se vyvážela do Cíny, Koreje a jiných asijských zemí. Dodnes je velmi rozšířená na Dálném Východe.

Co říkám já: Tahle zbraň mi prostě do ruky moc  nesedla, nevím čím to je, ale moc ji nemám rád ;)

Hodnocení: 3/5

SKS Simonov

Co říká hra:
Název: SKS Simonov        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 10

Simonov byl vyvinut během 2. světové války. Sériová výroba se rozjela až po válce a nová zbraň byla vyvážena do mnoha zemí. V Cíne, Severní Koreji, východním Německu a Jugosláviii se vyráběly kopie. Celkový počet vyrobených kusu se odhaduje na 15 milionu. Přesná a spolehlivá puška.

Co říkám já: Kvalitní zbraň, kterou podle mě určitě využijete jak v SP tak i v MP ! 

Hodnocení: 4/5

SVD Dragunov

Co říká hra:
Název: SVD Dragunov        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 10

“Snaiperskaya Vintovka Dragunova” nebyla navržena jako standardní ostřelovačka. Jejím hlavním zamýšleným účel byl zvětšit palebný dosah běžných pěchotních jednotek. Presto se jedná o velmi přesnou a spolehlivou ostřelovačku.

Co říkám já: Bez otázek nejlepší sniperka ve hře ! Potěšilo mě autentický zaměřovač, ale bohužel se střílí křížkem uprostřed, takže detailnost Flashpointu se nekoná ;)

Hodnocení: 5/5

Tokarev

Co říká hra:
Název: TT-33 Tokarev        Ráže: 7.62 x 25        Kapacita zásobníku: 8

Standardní ruská pistole v době 2. světové války a krátce po ní. Později byla nahrazena Makarovem. Kopie Tokareva se vyráběly v mnoha zemích východního bloku, Cíne a Severní Koreji.

Co říkám já: Další ze 4 pistolí hře, základní zbraň Vietnamců v MP. Pro všechny pistole ve hře platí prakticky to samé tj. na fragování to moc není, ale dokud není lepší zbraň, tak je to dobrý

Hodnocení: 2/5

Děgtarev

Co říká hra:
Název: RPD-Degtarev        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 100

Lehký sovětský kulomet ze druhé světové války. Po válce byl hojně vyvážen do mnoha komunistických zemí.

Co říkám já: Mno, tak zhruba to co u M60 - pokud přijdou na vaši pozici (v MP), tak je po vás, protože jste s kulometem strašně pomalý.